گـــروه وکلای مدافعان عدالت راستین

 

مشاوره و قبول دعاوی کیفری ، حقوقی و خانواده

 

نفقه ، طلاق توافقی ، چک ، سفته ، دعاوی ملکی ، وصول مطالبات

 

با وکلای مجرب پایه یک دادگستری در تهران و کرج
 

02144263437 - 09128963121 - 09129401482

Chart03

مشاوره و قبول دعاوی کیفری ، حقوقی و خانواده | با وکلای مجرب پایه یک دادگستری در تهران و کرج و شهرستان های تابعه

تنظیم لایحه دفاعیه

منظور از لایحه دفاعیه یک متن حقوقی تخصصی است که به یکی از مراجع قضائی از طرف خوانده و یا خواهان ارائه می گردد. معمولا از طرفین دعوا به عنوان خوانده و خواهان یاد می‌شود.  با بروز مشکل بین دو شخص حقیقی یا حقوقی، هر یک از طرفین دعوا سعی می‌کنند تا دلایلی را برای اثبات بی‌گناهی خود به مراجع قضایی به هر شکلی که دادگاه صلاح بداند ارائه کند. برای این منظور لازم است تا به سراغ تنظیم لایحه دفاعیه به صورت آنلاین تلفنی و یا حضوری بروند بروند. این لایحه بایستی به صورت نوشتاری و با ادبیات حقوقی در اختیار مقامات قضایی قرار داده شود. از آنجا که تنظیم این لایحه با هدف دفاع  از حق و حقوق خوانده یا خواهان تنظیم میشود به لایحه دفاعیه مشهور است. به هر شکل هم که حساب کنید معمولا افراد عادی با نوع تنظیم لایحه دفاعیه ناآشنا هستند، بنابراین بهتر است از خدمات وکیل خبره و با تجربه در این زمینه بهره برده شود.

هدف از تنظیم لایحه دفاعیه چیست؟

در واقع لایحه دفاعیه شامل مستنداتی است که با استفاده از اصطلاحات قانونی برای دفاع یا احقاق حق نوشته می‌شود. اگر توسط وکیل تنظیم شود در طی آن وکیل سعی می‌کند تا مستندات را به‌گونه‌ایی ارائه دهد تا مراجع قضایی را در بی‌گناهی موکل خود قانع سازد. با توجه به اینکه این عریضه نقش مهمی در نتیجه دادرسی دارد، بنابراین لازم است به درستی نگارش و تنظیم شود. به همین دلیل پیشنهاد میشود برای تنظیم آن از موسسه حقوقی و یا دفتر وکالت وکیل پایه یک دادگستری کمک بخواهید.

لایحه دفاعیه چگونه تنظیم می شود؟

همانطور که در پاراگراف قبل گفته شد تنظیم لایحه دفاعیه می‌تواند توسط طرفین دعوا یا وکیل انجام شود.. ولی در این مطلب سعی میشود کمی درباره آن توضیح داده شود. برای نوشتن عریضه دفاعیه به نکات زیر دقت داشته باشید:

در ابتدا باید متن عریضه را  با مقدمه آغاز کنید. در مقدمه شرح مختصر و مفیدی از واقعیت ( مشکل ) را بیان کنید.

در مرحله بعد باید متن اصلی لایحه دفاعیه را تنظیم نمایید. در این قسمت دلایل و مستندات خود را ارائه خواهید داد. این قسمت از لایحه بسیار مهم است چرا که بیشترین تاثیر را بر روی قضاوت قاضی خواهد گذاشت. بنابراین لازم است از طولانی کردن مطلب بپرهیزید و در عین حال به طور شفاف به همه نکات اشاره داشته باشید.

در قسمت آخر عریضه باید به نتیجه‌گیری بپردازید.   

در نوشتن لایحه دفاعیه به لحن نوشتار توجه داشته باشید. باید از کلمات و دستور زبان به درستی استفاده نمایید.

برای تنظیم لایحه دفاعیه به کجا باید مراجعه کنم؟

برای تنظیم لایحه دفاعیه کافی است به یک دفتر وکالت حقوقی معتبر مراجعه نمایید تا دیگر نیازی به تغییرات هر لحظه ای این متن تخصصی نباشد. بسیاری از این دفاتر اقدام  به تنظیم لایحه دفاعیه آنلاین یا تلفنیکرده‌اند. به این ترتیب دیگر لازم نیست در دفتر وکالت حضور داشته باشید. چنانچه به هر دلیلی به اینترنت و فضای مجازی دسترسی ندارید می‌توانید از خدمات تنظیم لایحه دفاعیه تلفنی نیز بهره ببرید. کافیست با شماره های ذیل تماس بگیرید و هر کجای ایران باشید از این خدمات حقوقی استفاده کنید.

دیگر خدمات ما شامل :

مشاوره حقوقی حضوری و یا تلفنی توسط وکیل پایه یک دادگستری خانم یا آقا

تنظیم قراردادهای مدنی تجاری خرید ، فروش ، رهن و اجاره کارگری و کارفرمایی و ...

تنظیم اظهارنامه

تنظیم شکوائیه

تنظیم دادخواست

تنظیم لایحه دفاعیه تلفنی ویا حضوری

تنظیم استشهادیه

تنظیم شکایت

 

 

تلفن: 02144263437   همراه: 09128963121  -  09129401482

 

 

دفتر وکالت مرکزی : تهران ، صادقیه ، بلوار اشرفی اصفهانی ،ابتدای خیابان جلال آل احمد ، پلاک 449، طبقه سوم، واحد 6

تلفن: 02144263437   همراه: 09128963121  -  09129401482

 

انجام امور حقوقی شهرستانها : 09129401482

امروز 44

دیروز 50

هفته 813

ماه 2595

کل 180171

Map3371


 

     کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی مدافعان عدالت راستین می باشد .